• Çalışma Saatleri: 08.30-18:00 (Hafta İçi)

KURUMSAL

  • AHMET YILMAZ; “SÜRDÜREBİLİR ÇÖZÜM İÇİN VARIZ.” |
AHMET YILMAZ; “SÜRDÜREBİLİR ÇÖZÜM İÇİN VARIZ.”

AHMET YILMAZ; “SÜRDÜREBİLİR ÇÖZÜM İÇİN VARIZ.” |

Firma, konut, iş yeri ve fabrikalarda talep bazlı ilaçlama hizmeti hedefiyle 2005 yılında hizmete başlayan İninsecto İlaçlama ve Halk Sağlığı hizmetleri çalışmalarına devam ediyor.

İninsecto ilaçlama, pest kontrol ve danışmanlık hizmetleri yanı sıra tarımsal ürünlerin bulunduğu depo, silo, gemi, konteyner gibi ortamların fümigasyon yöntemiyle zararlı haşerelerden korunması için kalite kapsamında hizmet vermektedir.

2022 yılında depo temizliği, pest kontrol ve haşere ile mücadele kapsamında fümigasyon hizmetleri yanı sıra halk sağlığı ve çevre sağlığının kontrol edilmesi konularına yenilikçi, sürdürülebilir bir çözüm sunmak için ürün yelpazesine ozon jeneratörlerini de eklemiştir.


SAĞLIK VE ÇEVRE KURALLARI ÖNCELİĞİMİZ

Yönetim kurulu başkanı Ahmet Yılmaz; "Akdeniz Bölgesi Teknozone Ozon Jeneratörleri Bayiliğini firma hizmeti ile birleştirerek müşteri memnuniyetini ön planda tutup, sağlık ve çevre kurallarına duyarlılığımızı sürdürerek en kaliteli hizmeti vermeyi odaklıyoruz” dedi.

Yeni nesil ozon jeneratörlerinin hizmet kapsamının oldukça geniş olduğunu belirten Ahmet Yılmaz, zararlılara karşı kullanılan birçok kimyasalın maliyet ve kalite de önemli derece kayıplara sebep olduğunu belirtmektedir. Pandemi sürecinde yaşam, çalışma, üretim ve hizmet alanlarında ozon gazı dezenfeksiyonunun kullanımı ile başlayan çalışmalarına, ozon jeneratörlerinin endüstriyel kullanım alanlarını da eklediklerini söyledi.
 

AHMET YILMAZ; GIDA ÜRÜNLERİNDE KİMYASALDAN VAZGEÇİLMELİ

Sebze, meyve, et ve et ürünlerinde, süt ve süt ürünlerinde zararlılara karşı kullanılan kimyasalların giderilmesi için çiftçilerimiz ve gıda üreticileri de kimyasal giderimi için tekrar kimyasal kullanmakta olduğunu belirten Ahmet Yılmaz; “Tüketimden kaynaklı sağlık problemlerinin ve çevre kirliliğinin zincirleri oluşmakta, geleneksel yöntemler nedeniyle ürünler dünya standartlarına uygunsuzluğu ile tanınmaya başlayacağız, bir an önce gıda ürünlerinde kimyasal kullanımdan vazgeçilmeli.” dedi.

İninsecto müşteri memnuniyet çalışmalarında; Halk Sağlığı kapsamında yapılan çalışmalar ve müşteri talepleri sonucunda; dünya standartlarında hizmet ve üretim için başlıca çalışmalarda, kimyasal kalıntıların önüne geçmek için ozon gazının kullanımının yaygınlaştığı görülmektedir.  Yıkama hatlarında, arıtma proseslerinde, atık su giderimin de ve zararlı birçok etkeni imha etmede ozon gazı kullanımı önem kazanmıştır.
 

YEŞİL ÜRETİME ÖNEM VERİLMELİ

Yönetim kurulu başkanı Ahmet Yılmaz; ihracat kayıplarının önüne geçmek ve yeni nesil uygulamaları sistemlerimizde uygulamamızın zorunlu olduğunu görüldüğünü, son yıllarda yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarında kimyasal kalıntıların önüne geçmek ve kimyasal maliyetini indirgeyebilmek için yeşil üretim teknikleri üzerine yapılan çalışmalara dikkat çekilmesi gerektiğini belirtiyor.