• Çalışma Saatleri: 08.30-18:00 (Hafta İçi)

KURUMSAL

  • Yeni Nesil Ozon Jeneratörleri Eğitim Programı Düzenlendi | Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde dünya standartlarında üretim için Ininsecto İlaçlama yeni nesil ozon jeneratörleri başlıklı bir eğitim programı düzenlendi.
Yeni Nesil Ozon Jeneratörleri Eğitim Programı Düzenlendi

Yeni Nesil Ozon Jeneratörleri Eğitim Programı Düzenlendi | Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde dünya standartlarında üretim için Ininsecto İlaçlama yeni nesil ozon jeneratörleri başlıklı bir eğitim programı düzenlendi.

Program kapsamında endüstriyel ozon jeneratörleri ve uygulama alanları üretim kalite maliyetleri ve iyileştirme yaklaşımları, tasarım ve projelendirme, yatırım ve teşvikler ile ilgili eğitim verildi.

Kimya Mühendisi Zeynep Meral ozonla dezenfeksiyon konusunda yapılan çalışmaları anlattı.

Meral; “Tamamen zararlılar ve bulaşıcı hastalıklar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ilk büyük adımlarını gerçekleştirmeye başladık.

“Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda gıda mevzuatları ve zararlı kontrolü, fümigasyon çözümleri, soğuk sisleme ve buharlı dezenfeksiyondan sonra tamamen farklı bir bakış açısıyla, büyük bir farkındalık yaratabilmek için hayatımızın içerisinde entegre edebileceğimiz yeni bir ürün için Ininsecto İlaçlama olarak ilk adımını atmış olduk ve ozon ile dezenfeksiyonu 2022 yılı itibariyle bütün müşterilerimizle tanıştırmaya başladık.” Dedi.
 

Teknozone kurucusu ve proje yöneticisi
Ali Erdem Beyli; “Ozon gazı çok güçlü bir dezenfektandır.”


Beyli;” Ozon gazı çok güçlü bir dezenfektan. Diğer dezenfektan yöntemlerine göre aynı zamanda çok güçlü bir oksitleyici. Bu oksitlemenin yanı sıra kontrolü kontrol altında tutması da önemli. Bunu sağlayabilecek maalesef ki pandemide çok fazla firma çıktı. Bu firmalar ışığında yine maalesef ki Sağlık Bakanlığı'nın dikkatini çekti. Bununla ilgili gerekli yönetmelikler çıkarıldı. Çünkü ozon gazını uygulamak artı bir mühendislik dalının birleşmesi, farklı bir tecrübeyle sabit olduğunu tüm dünya biliyor. Yakın zamanda Sağlık Bakanlığı bununla ilgili bir yönetmelik çıkaracağını düşünüyoruz.” Dedi.
 

Uluslararası Marketing Uzmanı Levent Gül;
“Ozonla ilgili birçok projeye ve sadece ozonla ilgili projeler yöneten bir firmayız. O yüzden de ürettiğimiz ürünlerin hepsi ozon jeneratörleri. Ancak çok geniş bir ürün kabında üretim yapıyoruz. İki yüz miligramlık evlerde kullanabileceğiniz küçük portatif ozon jeneratörlerinden, şehir şebeke hatlarını dezenfekte edebileceğimiz büyük endüstriyel sistemlere kadar çok geniş bir üretim ve ürün gamına sahibiz.

Tamamlanan ozon jeneratörü projelerinin bazılarının konusu ozon yağının medikal anlamda kullanılması, ozonun kullanılması, tekstil ürünlerinde ağartma işlemi yapılması için ozon gazının kullanılması, oksijen depolayabilen giysilerin yapılması gibi pek çok ozonla ilgili çalışma bulunuyor. Ozon jeneratörlerinin faydalarının ve kullanım alanlarının iyi anlatılması ve insanların bu konuda daha fazla bilinçlenmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” Dedi.