• Çalışma Saatleri: 08.30-18:00 (Hafta İçi)

HİZMETLERİMİZ

  • FÜMİGASYON VE GAZ ÖLÇÜMÜFÜMİGASYON VE GAZ ÖLÇÜMÜ

• MİSYONUMUZ;
Fümigasyon uygulamalarında; tüm etik ve hijenik gerekleri, mühendislik disiplini içinde yerine getirirken ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili müşteri bilgilendirmelerinde eksiksiz ve şeffaf olup, uluslararası norm ve standartlardan asla taviz vermemek.

• VİZYONUMUZ;
Fümigasyon konusunda; Ekolojik denge merkezli, teknoloji ağırlıklı çözümleri, FÜMİGASYON çatısı altında toplayıp, toplumsal bilinçlendirmeyi finansal kaygılardan uzak görev edinmiş olarak, ekonomik çözüm sistemlerinin okulu olmak
İnsecto firması; ziraat mühendislerinin danışmanlığında üç noktaya Öncelik Verir.

1. Sizin Hak Ettiğiniz Kalitedeki Hizmeti ve Ürünü Zamanında Almanız.
2. Zararlı Önleme Çalışmalarında; Kesinlikle Ekolojik Denge Disiplininin Gözetilmesi.
3. Verilen Hizmetin Ulaşılabilir, Ölçülebilir ve Rahat Takip Edilebilir Olması

Fümigasyon nedir, nasıl yapılır?
Fümigasyon: Bitki, bitkisel ürün, bitkisel sanayi ve orman ürünlerinde bulundukları veya yetiştikleri ortamlarda ve boş binalarda bulunan zararlı organizmaların herhangi bir biyolojik dönemine karşı gaz halinde etkili olan katı, sıvı veya gaz formundaki pestisitlerin kullanılmasıyla yapılan imha işlemidir.

FÜMİGASYONUNUN AMACI VE OLUMLU YÖNLERİ:
Fümigasyon her çeşit bitkisel ve hayvansal ürünler ve diğer materyalleri zararlı unsurlardan arındırıp bu unsurların zararını ve ürün kaybını önleyip ürünün sağlıklı hale gelmesini sağlamaktır.
Olumlu yönleri:

1. Söz konusu ürüne doğrudan uygulanabilir.
2. Ürüne her yönden nüfuz edebilir ve homojen olarak dağılım gösterir.
3. Gıda ürünleri üzerinde kalıntı veya koku oluşmaz.
4. Zararlıların tüm biyolojik ( Yumurta, larva, Pupa ve Ergin) evrelerine etkide bulunur

Gemi ve Konteyner Fümigasyonu
Gemiler Komple ve Parçalı Olarak Alüminyum Fosfit, Magnezyum Fosfit ve Metil Bromür Fümigantlar”la ilaçlanır. Yurt dışına gönderilen Gıda ve s. ürünler siparişçi tarafın talebi doğrultusunda belirtilen Fümigantlardan birisi uygulanır.

Tütün Fümigasyonu

Tütün Fabrikalarıda sık rastlanan Tatlı Kurt veya güve larvalarına karşı mücadelede Alüminyum Fosfit veya Magnezyum Fosfit’le ilaçlama yapılmaktadır.

Fabrikalar ve Değirmen Fümigasyonu
Fabrika ve Değirmenlerde Komple veya Parçalı Olarak Fümigasyon İşlemi Alüminyum Fosfit yahut Mağnezyum Fosfit’ yürütülür.

Çadır altı ve Depo Fümigasyonu
Depo alanları veya çadır altı Fümigasyonlar Profesyonel Ekibimiz tarafından Alüminyum Fosfit yahut Magnezyum Fosfit fümigantı kullanarak yapılır.

Vagon Fümigasyon
Yurt dışına ihraç edilen Gıda ve s Ürünler siparişçinin talebi doğrultusunda Vagonlarda Fümigasyon işlevine tabi tutulmakta, ayrıca ihtiyaç odlukta Metil Bromid‘le fümige edilir.

Yat Fümigasyon
Bu tür Fümigasyon İşleminde Alüminyum Fosfit, Magnezyum Fosfit ve Metil Bromür gibi fümigantlar uygulanır.

İş Sağlığı
İş sağlığı konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler uzman kadromuz tarafından mütemadi olarak hazırlanan sunumlar ve kısa filmler eşliğinde her çalışanın anlayacağı tarzda verilmektedir.

İş Güvenliği
İş güvencesi şirketimiz en önem verdiği konu olup, insani ve yasalar gereği sorumluluğumuzun yerine getirilmesi personelimizin sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmasında önem taşımaktadır.

Gaz Ölçümü ve Havalandırma
Türkiye de limanlara yurt dışından gelen yük gemilerinin ambarlarında bulunan gaz yoğunluğunun ölçümü ve daha sonra havalandırılması konusunda yeterli bilgi ve malzemeye sahip ekibimiz mevcuttur.Image
Image